Szkolenie ESD – warto?

W zakładach wytwarzających, składujących, testujących czy serwisujących urządzenia i podzespoły elektroniczne ważnym czynnikiem wpływającym na jakość i bezpieczeństwo pracy jest znajomość pojęcia wyładowań elektrostatycznych. Aby przybliżyć sobie i swoim pracownikom najnowsze informacje na temat tego zjawiska, wystarcz przejść kompleksowe szkolenie ESD.

Szkolenie ESD szansą na optymalizację produkcji

W technologii produkcyjnej od kilku lat widoczny jest trend miniaturyzowania elementów, komplikacji podzespołów i zwiększania poziomu scalenia małych komponentów. Zmiany w budowie urządzeń pociągają za sobą konieczność stosowania coraz bardziej wzmożonej ochrony przeciwko wyładowaniom. Nawet najlepiej zorganizowana strefa EPA nie będzie spełniała swojego zadania, jeśli zawiedzie czynnik ludzki. To właśnie nieprzestrzeganie rygorystycznych norm i niezachowywanie środków ostrożności przez kadrę jest najczęstszym powodem awarii. Sposobem na zapoznanie pracowników z obowiązującymi normami jest zorganizowanie szkolenia. Szkolenie ESD prowadzone przez fachowców jest szansa na zoptymalizowanie procesów produkcji, zniwelowanie strat, podniesienie efektywności, a co za tym idzie – zwiększenie zysków zakładu.

Dla kogo?

Szkolenia z zakresu ochrony przed niepożądanymi wyładowaniami dedykowane są zarówno kadrze zarządzającej i koordynatorom ESD czuwającym nad bezpieczeństwem procesów, jak i personelowi pracującemu na co dzień z elementami narażonymi na uszkodzenia w wyniku wyładowań. Na polskim rynku z powodzeniem działają firmy szkoleniowe zajmujące się zagadnieniem ESD i prowadzeniem szkoleń w różnym zakresie. Materiał antystatyczny to tutaj podstawa.