Szkolenie ESD – poszerz swoją wiedzę

W wielu zakładach produkcyjnych, laboratoriach i serwisach poważnym problemem wpływającym na efektywność pracy jest zjawisko ESD, czyli wyładowania elektrostatyczne uszkadzające podzespoły. Aby zminimalizować ryzyko niepożądanego zjawiska, należy przestrzegać szeregu norm i stworzyć w zakładzie strefę EPA. Wszystkie zagadnienia przybliży Tobie i Twoim pracownikom szkolenie ESD.

Profesjonalne szkolenie ESD dla kadry zarządzającej

Na polskim rynku z powodzeniem działają profesjonalne firmy szkoleniowe posiadające uprawnienia do prowadzenia szkoleń z zakresu ochrony ESD. W szkoleniu w pierwszej kolejności powinni uczestniczyć koordynatorzy, technolodzy, jakościowcy oraz kadra zarządzająca czuwająca nad prawidłowością procesów produkcyjnych w zakładzie. Szkolenie ESD o zaawansowanym stopniu łączy w sobie teoretyczną wiedzę z praktyką. Na szkoleniu poznasz między innymi zasady tworzenia stref EPA, dowiesz się, jak interpretować wymagania administracyjne i techniczne oraz nauczysz się dokonywać pomiarów specjalistycznym sprzętem.

Szkolenie ESD dla pracowników

Szkolenia z zakresu ESD dedykowane są również kadrze pracującej w strefach EPA. Podczas kursu pracownik zostaje szczegółowo zapoznany z niebezpieczeństwami związanych z nieprawidłową manipulacją komponentem podatnym na uszkodzenia ESD czy poznaje rolę stosowania uziemienia osobistego. Dokładne poznanie procesów elektryzacji pozwala na uniknięcie błędów w pracy i wpływa na bezpieczeństwo podczas codziennego wykonywania obowiązków.

Dlaczego to takie istotne?

Postęp technologiczny sprawia, że produkowane elementy elektroniczne są coraz mniejsze, a układy stają się bardziej złożone. Intensywne zmiany sprzyjają powstawaniu wyładowań, które uszkadzają produkt. Szkolenia z zakresu ESD pomagają eliminować w zarodku problemy, które przekładają się na efektywność produkcji. Poznanie zasad ochrony pozwala na zmniejszenie liczby wadliwych, wycofanych z procesu elementów, a co za tym idzie obniżenie kosztów produkcji oraz podwyższenie jakości finalnie otrzymanego produktu.